Шепелевич Павло Сергійович

  • ПОСАДА: ортопед-травматолог
  • СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ: Лікар ортопед-травматолог
  • ДОСВІД РОБОТИ: 15 років

Донедавна лікар працював у Харкові, де також займався викладацькою діяльністю на кафедрі хірургічних хвороб Харківського національного університету ім. Каразіна. Зараз Павло Сергійович реалізує свій 15-річний досвід в стінах Медюніон.
Що лікують травматологи та якою має бути перша домедична допомога, - розкаже наш новий спеціаліст.
❓Які проблеми допомагають вирішувати травматологи?
Травматологи діагностують та лікують захворювання та пошкодження опорно-рухового апарату. Перша категорія проблем – це наслідки різного походження травм (ушкодження зв’язок, переломи, розриви сухожилків). Друга – ортопедичні захворювання, які супроводжуються болями в суглобах верхніх та нижніх кінцівок та болями в спині.
❓Якщо мала місце травма, який алгоритм дій перед візитом до лікаря?
Перша домедична допомога при травмі:
1. Дати спокій ушкодженій ділянці (не навантажувати).
2. Забезпечити підвищене положення кінцівки. Донизу кінцівку не можна опускати ні в якому разі, оскільки це посилює набряк.
3. Охолодити пошкоджену кінцівку (допоможе зменшити набряк). Лід потрібно прикладати по 10-15 хвилин декілька разів на день. При цьому лід чи будь-який інший холодний предмет потрібно обгорнути в тканину, щоб уникнути обмороження.
4. Якщо є гостра травма, то потрібно накласти шину, аби знерухомити кінцівку. Шину можна виготовити з підручних матеріалів. Обов’язкове правило мобілізації: виключення рухів у двох суміжних суглобах – вище та нижче ушкодження.
5. Ні в якому разі не потрібно намагатися вирівняти уражену ділянку (вправити кістку). Через недосвідченість ви можете погіршити свій стан.
❓Які основні медичні послуги ви надаєте?
- Накладання/зняття гіпсової чи полімерної пов’язки, шини;
- Блокада при запаленні суглоба;
- Видалення металоконструкцій;
- Видалення стороннього тіла м’яких тканин, доброякісних пухлин;
- Оперативне лікування деформацій кісток, «свіжих» переломів, «свіжих» та застарілих пошкоджень сухожилків згиначів/розгиначів пальців та ін.
(Більше про перелік послуг та їх вартість можна дізнатися за запитом в приватні повідомлення)
❓Чи працює народна медицина в травматології?
Якщо відповісти коротко, то ні, не працює. Вона не діє, а деколи навіть шкодить. Найчастіше в практиці можна зустрітися з лікуванням йодною сіткою, яка не має жодних лікувальних властивостей, і крім того може призвести до опіку шкіри. Серед «бабусиних методів» - прикладання листя капусти чи реп’яха. Якось привезли до нас бабусю, яка прикладала капусту до відкритого перелому (буквально до кістки). Напевно, не варто пояснювати, що ніякого лікувального ефекту це листя не дало. Загалом, не варто бавитися в народну медицину, вона не є помічною.